System Czyste Powietrze. Skuteczna ochrona przed smogiem, wirusami i alergenami

System Czyste Powietrze to rozwiązanie, które pozwala chronić ludzi przed skutkami zanieczyszczonego powietrza. Głównym celem systemu jest wyeliminowanie prawie 100% zanieczyszczeń znajdujących się w otoczeniu. Smogu, alergenów, pyłów zawieszonych, wirusów i innych czynników. Nowoczesne rozwiązania jak filtry antysmogowe i antyalergiczne pozwalają cieszyć się czystym, dobrym jakościowo powietrzem w każdym wnętrzu. Co powinieneś o nim wiedzieć?

Jak działa System Czyste Powietrze?

System Czyste Powietrze składa się z kilku elementów: nawiewnika powietrza – czerpnia, oczyszczacza powietrza, miernika jakości powietrza wewnętrznego oraz stacji monitorującej zewnętrznej. Pokazuje ona poziom smogu, temperaturę czy wartość ciśnienia atmosferycznego.

Nawiewnik powietrza – czerpnia, wyposażony został w filtr antysmogowy i antyalergiczny, które pozwalają zatrzymać nie tylko smog, ale wszelkie szkodliwe pyły i zanieczyszczenia, jak również alergeny, zarodniki i pyłki kwiatów, które przedostają się ze środowiska do wnętrz domów. Filtry zapewniają skuteczną ochronę aż do 80% pyłu zawieszonego PM2,5 oraz do 99% pyłu zawieszonego PM10. Warto dodać, że czerpnia powietrza przeznaczona jest zarówno do wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej wywiewnej. Jej konstrukcja sprawia, iż pasuje do wszelkiego rodzaju okien PCV, drewnianych i aluminiowych. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w tłumik akustyczny pozwala chronić przed hałasem z zewnątrz.

Ważnym elementem jest również oczyszczacz powietrza, którego zadaniem jest wyeliminowanie zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza. Z jego pomocą możliwe jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów, pyłków, bakterii, kurzu, dymu czy też alergenów. Jego obecność w systemie pozwala uzyskać powietrze czyste na poziomie 99,97%. Smog w liczbach

Kolejnym elementem jest czujnik jakości powietrza, którego zadaniem jest monitorowanie poziomu zanieczyszczeń powietrza, znajdujących się we wnętrzach. Przedstawia on informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza – pyłów PM10 i PM2,5, lotnych związków organicznych, temperaturze oraz wilgotności powietrza. Wszystkie te informacje możesz otrzymać za pomocą aplikacji mobilnej.

Jakie korzyści daje system Czyste Powietrze?

System Czyste Powietrze niesie za sobą zarówno korzyści zdrowotne, jak i ekonomiczne. Decydując się na wspomniane rozwiązanie możesz zyskać czyste powietrze w każdym miejscu – domu, mieszkaniu czy nawet biurze. Pamiętaj o tym, że system dba nie tylko o Twoje zdrowie, ale też zdrowie Twoich bliskich. Pozwala zapobiegać pojawieniu się chorób układu krążenia czy też układu oddechowego, ale też pojawienia się uszkodzeń wątroby, nerek czy nadnerczy. Ma również ogromny wpływ na zapobieganie zaburzeniom układu rozrodczego.  Zaznaczamy również, że nie tylko minimalizuje przyczyny i objawy alergii, ale też poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Ważnymi korzyściami są również aspekty ekonomiczne, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Możesz wszystkie elementy kupić w jednym miejscu, w dowolnym momencie, a koszt rozłożyć na raty. Posiadanie systemu pozwala również wyeliminować część wydatków w pewnych obszarach życia, jak: wydatki na wizyty lekarskie. Dzięki wyposażeniu systemu w filtry o wydłużonej żywotności zyskujesz pewność 100% oczyszczania powietrza przy jednoczesnym zmniejszeniu zużywania się filtra. Dodatkowo, system wyposażony został w aplikację mobilną, która przypomina m.in. o wymianie filtra.

Nie jesteś pewny, czy powinieneś zainwestować w Czyste Powietrze? Może przekonają Cię liczby!

  • 90% ludzi oddycha na świecie zanieczyszczonym powietrzem,
  • 48 tys. Polaków umiera rocznie, z powodu smogu,
  • 36 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej to miasta Polski,
  • Polska zajmuje 29 miejsce na 73, w światowej klasyfikacji zanieczyszczenia powietrza.